Izpiti na GŠ Kranj

LETNI IZPITI
Enkrat na leto (praviloma v juniju) učenci opravljajo letni izpit iz glavnega predmeta - inštrumenta in baleta. Vse podrobnosti učenci izvedo pri pouku.

PRIVATNI IZPITI bodo predvidoma 16. 6. 2021  --- NAVODILA ---

Učenec se mora prijaviti k izpitu najmanj 14 dni pred izpitnim rokom, odjaviti pa vsaj 3 dni pred opravljanjem izpita, s prošnjo za opravljanje izpita in izpolnjeno Prijavnico k izpitu (DZS - Obr. 1,93). V prijavnici, ki jo lahko dvignete na šoli, mora biti navedena izpitna snov in druga predelana snov, ki je določena z učnim načrtom. Učitelj, ki kandidata uči, naj se o izpitni snovi posvetuje z vodjo oddelka za posamezen inštrument na naši šoli.
Izpitna komisija lahko določi, da učenec na izpitu izvaja tudi del snovi, ki sicer ni prijavljena kot izpitna snov, je pa v prijavnici k izpitu navedena kot druga predelana snov, določena z učnim načrtom. Na izpit pride učenec z učiteljem in korepetitorjem. Šola pisno obvesti učenca o času izpita. Obvestilu priloži položnico za plačilo stroškov izpita, ki morajo biti poravnani pred opravljanjem izpita.
Cena privatnega izpita v skladu s sklepom 2. seje Sveta zavoda, dne 1. 10. 2009, znaša 63 EUR. V primeru, da ima učenec opravljenih šest razredov nauka o glasbi v državni glasbeni šoli, kar dokazuje s kopijami spričeval izjemoma plača ceno za privatni izpit iz inštrumenta 42 EUR.